Menü

Ulusal Ödeme Yöntemi TROY

Yazının Eklenme Tarihi: 3 Ocak 2017
Kategori: BANKALAR, DİĞER BANKALAR  |  Yazar:
Ulusal Ödeme Yöntemi TROY

Merhaba,

1 Nisan 2016 tarihinde dünya için küçük ama ülkemiz için çok önemli bir adım atıldı. BKM A.Ş. tarafından  01 Nisan 2016 tarihinde, duyurusu yapılan yerli ödeme sistemi TROY’un kullanımı, pilot uygulamaların başarılı bir şekilde sonuç vermesi neticesinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasına karar verildi.Yazımızın kapak resminde olduğu gibi herhangi bir bankanın ATM kartının sağ alt köşesinde TROY logosu bulunmaktadır.

Ulusal ödeme sistemi olan TROY, Edinilen bilgilere göre pilot uygulamaların başarılı sonuçlar vermesi neticesinde vatandaşların hizmetine sunulmaya başlanacak. Bizde bu konuda üstümüze düşen görevi yapıp hani nedir bu TROY? Nasıl kullanılır? Kısaca bahsedeceğiz. Sadece yurtiçi poslarda ve ATM lerde kullanılabilecek olan yerli ödeme sistemi özellikle yurtdışına çıkmayan vatandaşlar için sorunsuz bir şekilde yurtiçindeki işlemlerinizi yapabilirsiniz. Elin (yabancıların) visa’sını mastercard’ını kullanacağına aynı özelliklere sahip yerli ödeme sistemini kullanmayı(benim kullandığım bank24 kartında TROY logolu olarak kullanıyorum ve çok rahat bir şekilde işlemlerimi hallediyorum)herkese tavsiye ediyorum.

Şimdi TROY’la ne tür işmler yapılabilir onları sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle visa ve mastercard ile yapılan tüm işlemler hemen hemen yapılmaktadır. TROY logolu kartlarla yapılabilecek işlemler şunlar;

  1. Para çekebilir,
  2. Para yatırabilir,
  3. Hesap bakiyesi öğrenebilir,
  4. Hesap ekstresi alınabilir,
  5. Kredi kartı borcu ödenebilir,
  6. Yatırım fono alış satış işlemleri yapılabilir,
  7. Hesaplar arası üçüncü kişilere havale/virman yapılabilir,
  8. Kayıtlı EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz,
  9. Kredili mevduat limiti dahilinde TROY logosu bulunan tüm ATM lerden para çekebilir. Yurtiçinde TROY logosu bulunan poslardan alışveriş yapabilirsiniz,
  10. BKM ekspress ile internette güvenli alışveriş hizmeti(3D secure) sayesinde daha güvenli işlem yapabilirsiniz.

TROY logolu kartların herhangi bir ücreti yoktur. Visa ve mastercard’ın neredeyse tüm özelliklerine sahiptir. Sn. Cumhurbakanımızın da dediği gibi bu yerlidir, yerlide bereket vardır.

TROY gücünü vatandaşlarımızdan alacak, inşallah..

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir