Menü

Halkbank’ın Aktif Büyüklüğü 211 Milyar TL’yi Aştı

Yazının Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2016
Kategori: BANKALAR, HALKBANK  |  Yazar:
Halkbank’ın Aktif Büyüklüğü 211 Milyar TL’yi Aştı

2017 yılına merhaba dediğimiz şu günler de ülkemizin en köklü ve en büyük bankalarından biri olan Halkbank’ ın internet sitesinden yaptı duyuruya göre, yılın üçüncü çeyreğinde toplam aktiflerini 211,3 milyar TL’ye yükseltti. Toplam mevduatı 137,6 milyar TL’ye ulaşan Banka’ nın, 2016’ nın üçüncü çeyreği sonunda toplam kredileri 190 milyar TL’ye, net kârı ise 2 milyar 195 milyon TL’ye yükseldi. 

Bankanın Yönetim Kurulu Başakanı Ali Fuat TAŞKESENLİOĞLU’ nun “Bazı derecelendirme kuruluşlarının olumsuz değerlendirmelerine rağmen, hayata geçmesi planlanan yeni reformlarla ekonomimiz istikrarlı görünümünü koruyor. Bankacılık hizmetlerimizi, firmalarımızın uluslararası rekabette marka değerine önemli katkılar sağlayacağına inandığımız düzenlemelerle aynı hedefler ve ortak anlayış çerçevesinde geliştiriyoruz. Halkbank olarak, güçlü finansal yapımız ve sürdürülebilir karlılığımız ile Türkiye’de ekonomik reformların tamamlayıcısı olmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamada bulunduğu görülmekte.

Geçtiğimiz günlerde ekranlarda gösterilmeye başlanan, oyuncu Şahan Gökbakar’ ın rol aldığı “Halk ister Halkbank yapar” sloganlı reklam kampanyasıyla yeni döneme iddialı bir giriş yapmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir